ПЕРЕТВОРЕННЯ У СИСТЕМІ ЗАЛИШКОВИХ КЛАСІВ ЧИСЛА З ОДНІЄЇ СИСТЕМИ МОДУЛІВ В ІНШУ

Автор(и)

  • Yu.D. Poliskyi

DOI:

https://doi.org/10.34185/1562-9945-3-146-2023-11

Ключові слова:

залишкові класи; системи модулів; діапазон чисел; перетворення

Анотація

Метою дослідження є аналітичний розгляд системи залишкових класів для реаліза-ції операції перетворення чисел з однієї системи залишкових класів в іншу. Метод. Системний аналіз, теорія чисел і китайська теорема про залишки є інструментами методології дослідження. Метод використовує представлення числа як його залиш-ками, так і в поліадичному коді. Методика базується на визначенні позиційних хара-ктеристик для даного модуля на основі отриманих позиційних характеристик для решти модулів вихідної системи з подальшою побудовою на їх основі залишків для модулів шуканої системи. Пропонований спосіб алгоритмічно простий. Результати. Виконано теоретичне обґрунтування розглянутого підходу для отримання ефек-тивного розв’язку операції немодульного перетворення в системі залишкових класів для переходу від представлення числа однією системою модулів до його представ-лення іншою системою модулів. Показано, що запропонований спосіб забезпечує ба-жаний результат. На основі запропонованого підходу досягається підвищення ефе-ктивності операції перетворення. Наукова новизна. Запропоновано теоретичне об-ґрунтування представленого підходу до розв’язання операції немодульного перет-ворення в системі залишкових класів для переходу від представлення числа в одній системі модулів до його представлення в іншій системі модулів. Представляється доцільним застосувати запропонований підхід як перспективний напрямок дослі-дження складних операцій у системі залишкових класів. Практичне значення. Випли-ває з важливості теоретичних висновків та отриманих результатів дослідження. Воно базується на тому, що існує достатньо простий та ефективний підхід до ви-рішення задачі виконання немодульної операції перетворення в системі залишкових класів для переходу від представлення числа в одній системі модулів до його пред-ставлення в іншій системі модулів. Розглянуті рішення мають високу швидкодію та можуть бути ефективними при розробці модульних обчислювальних структур для перспективних інформаційних технологій.

Посилання

Akushsky I.Ya., Yuditsky D.I. Machine arithmetic in residual classes. M.: Soviet radio. 1968. 440 p.

Magomedov Sh.G. Transformation of representations of numbers in modular arithmetic in systems of residual classes with different bases. Bulletin of ASTU. Ser.: Management, computer technology and informatics. Makhachkala. 2014. No. 4. P.32-39.

Polissky Yu.D. On the transformation of representations of numbers in remainders from one system of modules to another // Science and progress of transport. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, 2016, No. 3 (63),

P. 130-137.

Опубліковано

2023-05-11