Дослідження ефективності використання ІТ-інфраструктури як сервісу для хмарних обчислень

Автор(и)

  • D. Soldatenko
  • Vik.

DOI:

https://doi.org/10.34185/1562-9945-2-139-2022-07

Ключові слова:

хмарні обчислення, обробка даних, збереження даних, інфраструктура як послуга, платформа як послуга, програмне забезпечення як послуга.

Анотація

З ростом ринку інформаційних технологій і постійним збільшенням попиту, ком-панії почали нести безпрецедентне навантаження на власну інфраструктуру, намага-ючись виправдати зростаючі очікування клієнтів. Безпечні, надійні і швидкі послуги - є основним пріоритетом для компаній, які в значній мірі намагаються виправдати очі-кування своїх клієнтів і підлаштовуються під постійні зміни на ринку послуг. З постій-ними спробами збільшення власних обчислювальних потужностей, розширенням ін-фраструктури і простору для зберігання даних, компанії все частіше виявляють, що витрати на розробку і обслуговування надійної, безпечної і в той же час масштабова-ної інфраструктури є непомірно великими. Для того щоб впоратися з проблемами придбання і підтримки власних інфра-структурних рішень, компанії можуть скористатися готовими рішеннями, такими як хмарні обчислення. Хмарні обчислення - є швидкозростаючою галуззю, яка дозволяє компаніям не загострювати увагу на розширенні власної локальної інфраструктури і, замість цього, перейти на використання готових інтернет-сервісів. Постачальники, які займаються хмарними послугами, надають доступ до зберігання та обробки даних, а також програмного забезпечення за доступними і динамічним цінами, що дозволяє компаніям заощадити за рахунок впровадження хмарних рішень. Хмарні сервіси нада-ють різні моделі обслуговування, кожна з яких здатна задовольнити певний набір вимог і потреб бізнесу. До основних моделей послуг належать такі як «Інфраструктура як сервіс» (IaaS), «Програмне забезпечення як сервіс» (SaaS) і «Платформа як сервіс» (PaaS) особливості і недоліки яких варіюються і взаємозамінні, що дозволяє підібрати більш відповідну модель. У роботі проведено дослідження існуючих рішень і засобів, а також надані пере-ваги і недоліки використання того чи іншого рішення для різних потреб і виділено саме універсальне рішення, що підходить під більшість запитів. В ході дослідження наведені найпопулярніші на даний момент рішення, пов'язані з хмарними обчисленнями і вико-наний аналіз їх ключових особливостей. Найбільш потужним та привабливим сервісом для обробки великого обсягу вхідних даних, зокрема космічних знімків, є IaaS. При його використанні забезпечується висока швидкість роботи та доступність ресурсів, ада-птація до поставленої задачі, безпечність даних за рахунок розподіленого зберігання та обробки, що дозволяє збільшити продуктивність та мінімізувати затримку для кі-нцевого користувача.

Посилання

What is IaaS (Infrastructure as a Service)? Google Cloud. Retrieved from:

https://cloud.google.com/learn/what-is-iaas/. (last accessed: 11.04.2021).

Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Retrieved from:

https://www.oracle.com/cloud/.

Types of Cloud Computing. Amazon AWS. Retrieved from:

https://aws.amazon.com/types-of-cloud-computing/.

Azure infrastructure as a service (IaaS). Retrieved from:

https://azure.microsoft.com/en-us/overview/what-is-azure/iaas/.

What is IaaS (Infrastructure-as-a-Service). IBM Cloud Education. Retrieved from: https://www.ibm.com/cloud/learn/iaas.

Greg Deckler. CLOUD VS. ON-PREMISES COSTS. The Critical Factors Every Exec Needs to Consider. Fusion Alliance. 2016. 3.

Market Leadership - Artificial Intelligence (Chipsets) Market. Retrieved from: https://www.marketsandmarkets.com/ResearchInsight/artificial-intelligence-chipset-market.asp.

Опубліковано

2022-03-30