СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В КІБЕРБЕЗПЕЦІ
DOI:
https://doi.org/10.34185/1991-7848.itmm.2025.01.092Ключові слова:
штучний інтелект, кіберзагрози, виток інформації, захист, аномальні процеси, аналіз.Анотація
Представлене дослідження є одним з кроків у розумінні та оптимізації систем безпеки, які використовують ШІ для протидії непередбаченим кіберзагрозам та забезпечення безпеки від витоку інформації на підприємстві. Проаналізовано сучасні методи забезпечення безпеки в контексті запобігання витоку даних, а також розглянуто актуальність використання штучного інтелекту у цьому процесі. Досліджено переваги використання ШІ для захисту інформації. У дослідженні підкреслюється, що ефективність системи запобігання витокам даних значною мірою залежить від якості та обсягу зібраної інформації з таких основних джерел даних, як лог-файли системи, мережевий трафік, історії дій користувачів. Для проведення дослідження використано три основних підходи: SVM, CNN, LSTM та їх комбінації, проведена перевірка їх ефективності.
Посилання
Bohush V.M., Bohush V.V., Brovko V.D., Nastradin V.P. Osnovy kiberprostoru, kiberbezpeky ta kiberzakhystu. Kyiv: Lira-K, 2021. 554s.
CISCO Annual Cybersecurity Report. (2023). "Analytics in Modern Data Security". Retrieved from https://cisco.com.
Microsoft Azure Security Blog. (2023). "UEBA Solutions: Enhancing Data Security". Retrieved from https://azure.microsoft.com.
IBM Security Report. (2023). "Cost of a Data Breach". Retrieved from https://ibm.com.