Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень в задачах відеоспостереження та моніторінгу

Автор(и)

  • Sukovenko K.G.

DOI:

https://doi.org/10.34185/1562-9945-4-153-2024-08

Ключові слова:

відеоспостереження, моніторинг, інформаційні технології, системи підтримки прийняття рішень.

Анотація

В сучасному світі системи відеоспостереження є невід'ємною частиною без-пекових та контрольних заходів в різних сферах: від громадських місць до проми-слових об'єктів. Проте, разом із зростанням їхньої поширеності з'являються етичні питання, пов'язані з використанням відеоданих та впливом цих систем на приватність та права громадян. У цій статті ми детально розглянемо деякі з цих питань та запропонуємо рекомендації для їх вирішення. Важливо визнати наслідки, які може мати відеоспостереження та моніторінгу, на якість та ефективність рішень, які приймають люди. Ця пробле-ма виявляється досить актуальною у різних сферах, включаючи виробництво, інженерію, та інші галузі. Відеоспостереження та моніторинг стали невід'ємною частиною сучасного світу, зокрема в областях безпеки, транспорту, містобудування та екології, з допомогою передових технологій відеоаналізу та обробки даних. Сьогоднішні системи відеоспостереження забезпечують високий рівень інформаційної підтримки для прийняття рішень, саме тому ми розглянемо ключові аспекти інформаційної технології, яка забезпечує підтримку прийняття рішень у задачах відеоспостереження та моніторингу, а також перспективи та виклики її застосування.

Посилання

Bisykalo O., Romanets V. Information Technologies in Customer Service: Utilizing Computer Vision and Decision Support Systems. SWorldJournal. Issue 21 / Part 1. 2023.

Subbotin S., Oliynyk A., Hofman E. Intelligent Information Technologies for De-signing Automated Systems of Diagnosis and Image Recognition. Kharkiv: LLC "Company Smith", 2012. 317 p.

Pustovarov V., Information Technology for Developing Decision Support System for Recognition of Buildings in Space and Aerial Photographs. Cherkasy. 2021. P. 26.

Pustovit Y., Gbur Z. Analysis of Existing Strategies in State Management Regarding the Use of Artificial Intelligence in Defense. Advances and Achievements in Science. No. 1. 2024.

Завантаження

Опубліковано

2024-05-01